Nic się nie stało

DŁUGOŚĆ

 

120 minut

PUBLICZNOŚĆ

 

 

16+

SPÓŹNIENI

 

Obsługa Widowni ma prawo odmówić wejścia na widownię osobie spóźnionej

NIC SIĘ NIE STAŁO  to pełen euforii spektakl, z piłkarską premierą w tle, z cudownymi aktorami. Na scenie zobaczymy: Michała Żurawskiego/Michała Czerneckiego, Piotra Głowackiego, Macieja Zakościelnego/Jędrzeja Wieleckiego, Marcina Korcza, Jakuba Sasaka, Jędrzeja Hycnara i jedyna kobieta w tym męskim składzie Zofia Zborowska – Wrona/Paulina Chruściel.
 

Nasza piłkarska opowieść jest pretekstem do przypomnienia uniwersalnych wartości, tak szczególnie dla każdego z nas, jak wspólnota, przyjaźń, honor, fair play, pasja, patriotyzm. NIC SIĘ NIE STAŁO to niezwykle zabawna, ale i poruszająca podróż, autorstwa Piotra Rowickiego, w reżyserii Piotra Ratajczaka.

 
Piłka nożna jest niesamowitym fenomenem, jest naszym źródłem sportu narodowego! Każdy kto choć raz miał znaleźć się na trybunach stadionu piłkarskiego wie, że emocje zawsze sięgają zenitu. Kibicują wszyscy, od płci czy wieku. wszyscy, kobiety, dzieci – wszyscy zjednoczeni! Moment głębokiego wzruszenia, gdy na stadionie rozbrzmiewają pierwsze słowa hymnu. Ekstatyczne wrażenia radości, niesamowite i nieporównywalne z zupełnie ekstremalnymi emocjami. 

Ewa Pajor –  Zofia ZBOROWSKA-WRONA / Paulina CHRUŚCIEL

Trenerzy: Kazimierz Górski, Jacek Gmoch, Janusz Wójcik –  Michał ŻURAWSKI / Michał CZERNECKI

Kazimierz Deyna –  Piotr GŁOWACKI

Emmanuel Olisadebe – Maciej ZAKOŚCIELNY/ Jędrzej WIELECKI

Robert Lewandowski –  Marcin KORCZ

Zbigniew Boniek – Jakub SASAK

Ernest Wilimowski – Jędrzej HYCNAR

 

Scenariusz – Piotr Rowicki

Reżyseria – Piotr Ratajczak

Scenografia, kostiumy, reżyseria świateł – Marcin Chlanda

Asystentka scenografa – Anna Kolanecka

Choreografia – Aneta Jankowska

Muzyka –  Piotr Aleksandrowicz

NIC SIĘ NIE STAŁO
 
 
Spektakl  NIC SIĘ NIE STAŁO  powstało z pasji i miłości do futbolu, jest hołdem złożonym kultowemu bohaterowi polskich bohaterów – opowieścią o przebiegu i życiu piłkarzy, zawsze niełatwej, często też obfitującej w dramaty wydarzenia. 
 
Ernest Wilimowski  rozdarty między polską i śląską tożsamością, szantażowany przez niemiecką III Rzeszę,  Kazimierz Deyna  – geniusz środek pola, piłkarz wyklęty, podziwiany i znienawidzony, Zbigniew  Boniek  ze swoim „niepoprawnym” temperamentem, 
Emmanuel  Olisadebe,  nasz „biało – czerwono – czarny”, pierwszy czarnoskóry zawodnik w historii kadr narodowych, Robert  Lewandowski,  tytan pracy w drodze do sukcesu, czy  Ewa Pajor , prawdziwa gwiazda środkowoeuropejskiej piłki nożnej.
No i legendarni trenerzy, ekscentrycy i motywatorzy:  Kazimierz GórskiJacek Gmoch  czy  Janusz Wójcik .
Wszyscy kibice są także bohaterami naszego show, pełni miłości, pragnienia, poświęcenia. Zawsze wierni, nawet po przegranych meczach śpiewający: Polacy, nic się nie stało! Nie i oczywiście znając się na piłce i strategii lepiej niż wszyscy trenerzy i działacze razem wzięci!
 
Chcemy tą opowieścią wspierać wszystkich wokół pasji, jaką jest piłka nożna, być aktywnym dla jej fanów, ale też zarazić tę historię tych nieprzekonanych, a szczególnie kobiet, które nie należą do piłki nożnej ich pasji. Chcemy pokazać im, jak ważne jest dla jakości, ponieważ wspólne celebrowanie sportu. 
 
Premiera spektaklu odbyła się 11 listopada 2022 r.
 
Rekomendowany wiek przy spektaklach dla dorosłych do powyżej 16 rż, Obsługa Widowni ma prawo od wystąpienia na widownię młodszego Widzowi.
A oto kilka wybranych opinii naszych Widzów o spektaklu NIC SIĘ NIE STAŁO💕
 
10/10 ⭐ “Super spektakl! WoW! Polecam! Cieszę się, że powstał taki spektakl👍 brawo👏 Polacy nic się nie stało…😉🇵🇱⚽️ “
 
10/10 ⭐ “Nowa jakość teatru, nowoczesna forma, ale nie nad wyraz. Mistrzostwo aktorskie młodych i zdolnych aktorów. Poruszająca historia polskich piłkarzy i piłkarki :), temat zupełnie niekojarzący się z teatrem, a wrażenia bardzo pozytywne. Polecam!”
 
10/10 ⭐️  “Fantastycznie było! Pomysł na sztukę – boski. Aktorzy wcielili się w postaci genialnie. Zosia jako Ewa i Ania – wow! Dziękujemy bardzo. Przemiły wieczór :)”
 
10/10 ⭐ “Wszystkiego w sam raz: trochę śmiechu, refleksji, historii futbolu i słodko- gorzkie historie. Świetnie pokazany przekrój naszego społeczeństwa. Gra aktorska na najwyższym poziomie. Naprawdę warto!”
 
10/10 ⭐  ️Spektakl był świetny! Ocena 10 bardzo dobrze to opisuje. To co najbardziej podobało się to sposób, w jaki piłkarze poszczególnych epok zostali przedstawieni. Twórca sztuki wykonał kawał dobrej roboty pokazując atmosferę w szatni 🙂 To co poszczególni trenerzy/selekcjonerzy robili z piłkarzami było mega! Również poziom i kultura aktorska stały na poziomie wyższym niż bardzo dobry. Polecam cieplutko!⭐️
 
10/10 ⭐ ️”Moja trzecia wizyta w Garnizonie na przestrzeni dwóch miesięcy , jestem pełna zachwytu po przedstawieniu. Wspaniała obsada i gra aktorska. W sobotę kolejna wizyta.”

Uwaga! W związku z błędnym kierowaniem przez nawigację Google:

JEDYNYM PRAWIDŁOWYM ADRESEM Teatru Garnizon Sztuki jest ul. Marii Konopnickiej 6, 00-491 Warszawa. (okolice Placu Trzech Krzyży, obok hotelu Sheraton, na tyłach Teatru Studio Buffo). Jesteśmy w trakcie wyjaśniania błędu i mamy nadzieję, że szybko uda nam się przywrócić prawidłową nawigację.

Do zobaczenia w Teatrze Garnizon Sztuki
;-)