Gdzie jest Buteleczka? muzyczny spektakl dla dzieci

GARNIZON SZTUKI – teatr pozytywnych emocji zaprasza na muzyczną bajkę ekologiczną “Gdzie jest Buteleczka?”

 
Z autentycznej potrzeby zwrócenia uwagi na problem śmieci, które zalewają całą naszą planetę, powstała familijna muzyczna bajka ekologiczna “Gdzie jest Buteleczka?” z uniwersalnym przesłaniem. Nasza bajka bawi i uczy nie tylko najmłodszych. Przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat.
Naszym celem jest uświadomienie dzieci i dorosłych jak ważna dla środowiska jest segregacja odpadów i wspólne dbanie o planetę już od najmłodszych lat. Każdy z nas może zostać Superbohaterem, bo każdy ma realny wpływ na przyszłość Ziemi – zmiany, jakich dokonujemy w jednym miejscu, mają wpływ na ludzi i zwierzęta żyjące po drugiej stronie globu. Przyjaźń, szacunek do natury i do drugiego człowieka to wartości, które przekazujemy w naszej bajce, a wpadające w ucho piosenki inspirują do działania.
Razem możemy uratować naszą Planetę, a dzieci to nasza nadzieja!
 
Spektakl “Gdzie jest Buteleczka?” rozpoczyna cykl bajek edukacyjnych w naszym teatrze. Podejmujemy ważne problemy współczesności i opowiadamy o nich językiem najmłodszych.

Obsada:

Weronika STAWSKA
Aleksandra GOTOWICKA
Przemysław NIEDZIELSKI
Katarzyna JANISZEWSKA
Szymon KOŁODZIEJ


Twórcy:

Scenariusz i reżyseria – Piotr STAWSKI
Scenarzysta, reżyser i aktor, student Wiedzy o Teatrze, absolwent Studium Aktorskiego im. A. Sewruka przy Teatrze Stefana Jaracza w Olsztynie, twórca Artystycznego Rabanu – Agencji zajmującej się edukacją teatralną.


Kompozytor muzyki i piosenek – Piotr ALEKSANDROWICZ
Kompozytor, gitarzysta, autor piosenek, ale także muzyki do spektakli. Na co dzień współpracuje z gwiazdami polskiej estrady.


Scenografia i kostiumy – Marta BACZEWSKA-OLOGELE
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych na wydziale Scenografii.


Wizualizacje – Maciej WŚCIUBIAK

Streszczenie Bajki

Kiedy plastikowa Buteleczka trafia na plażę, szybko przekonuje się, że nie jest to odpowiednie dla niej miejsce. Jakieś niesforne dziecko zostawiło ją na piasku, a przecież powinna leżeć, razem z innymi butelkami, w pojemniku na plastiki. Nie tylko wysoka temperatura jest dla niej zagrożeniem. Prawdziwe kłopoty pojawiają się, gdy butelka wpada do Oceanu. Szybko znosi ją fala, prąd morski oddala od brzegu, a Buteleczka traci orientację. W poszukiwaniu drogi do domu napotyka Glonka, z którym się zaprzyjaźnia. We wspólnej podróży poznają innych mieszkańców Oceanu – Rafę Koralową, Żółwia Morskiego, w końcu Wieloryba, dzięki któremu trafiają na wielką wyspę plastiku gdzieś na środku Oceanu Spokojnego. Ale Buteleczka bardzo tęskni za rodzicami. Jak skończy się ta pełna niebezpieczeństw podróż? Czy odnajdzie drogę do domu? A może przy okazji uratuje Świat? Jak? Przekonajcie się sami! I koniecznie zabierzcie ze sobą rodziców, bo nasza ekologiczna bajka bawi i uczy nie tylko najmłodszych!

Partnerem spektaklu jest 

wwf-logo
previous arrow
next arrow
Full screenExit full screen
Slider

Uwaga! W związku z błędnym kierowaniem przez nawigację Google:

 

JEDYNYM PRAWIDŁOWYM ADRESEM Teatru Garnizon Sztuki jest ul. Marii Konopnickiej 6, 00-491 Warszawa. (okolice Placu Trzech Krzyży, obok hotelu Sheraton, na tyłach Teatru Studio Buffo). Jesteśmy w trakcie wyjaśniania błędu i mamy nadzieję, że szybko uda nam się przywrócić prawidłową nawigację.

 

Do zobaczenia w Teatrze Garnizon Sztuki
;-)