Ozdrowieńcu oddaj osocze

Ozdrowieńcu oddaj osocze

Ozdrowieńcu oddaj osocze

Razem możemy więcej!

Garnizon Sztuki – teatr pozytywnych emocji inicjuje akcję zachęcania ozdrowieńców do honorowego oddawania osocza.  Ozdrowieńcu jeśli do 31 stycznia zostaniesz honorowym dawcą osocza w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Saskiej 63/75 otrzymasz voucher z 50% zniżką na wybrany przez Ciebie spektakl, teatru Garnizon Sztuki,  który odbędzie się w lutym, marcu lub kwietniu 2021.  Nie zapomnij przy oddawaniu osocza w RCKiK powiedzieć, że dołączyłeś do akcji teatru Garnizon Sztuki.

Teatr Garnizon Sztuki zawsze angażuje się w charytatywne inicjatywy i wydarzenia, które cechują się szlachetnym przesłaniem. Pandemia dotknęła wszystkich bez wyjątku, również branżę artystyczną. Mimo to, albo może właśnie dlatego chcemy pomóc tym, którzy tego najbardziej potrzebują. Postanowiliśmy wspólnie z aktorami zainicjować akcję „Razem możemy więcej”. Wielu z nas przeszło już zakażenie koronawirusem. Teraz możemy wykorzystać to co mamy najcenniejszego. Przeciwciała w osoczu są obecnie jedynym i najcenniejszym lekiem dla chorych na Covid19. Razem możemy więcej – mówi Grażyna Wolszczak, współzałożycielka teatru Garnizon Sztuki.  Ponad 900 000 Polaków przeszło koronawirusa. Dotychczasowe badania dotyczące skuteczności terapii osoczem ozdrowieńców pokazują, że terapia ta wspomaga powrót do zdrowia osób chorych na COVID-19 i zmniejsza śmiertelność. Wykorzystanie przeciwciał znajdujących się w surowicy krwi osób, które przeszły zakażenie, nie jest nowym pomysłem. Początki terapii sięgają końca XIX wieku. Była ona szeroko stosowana w XX wieku w czasie wybuchu odry, polio i grypy.

Wszelkie informacje, jak zostać honorowym dawcą osocza i krwi można znaleźć na stronie:  www.rckik-warszawa.com

Uwaga! W związku z błędnym kierowaniem przez nawigację Google:

JEDYNYM PRAWIDŁOWYM ADRESEM Teatru Garnizon Sztuki jest ul. Marii Konopnickiej 6, 00-491 Warszawa. (okolice Placu Trzech Krzyży, obok hotelu Sheraton, na tyłach Teatru Studio Buffo). Jesteśmy w trakcie wyjaśniania błędu i mamy nadzieję, że szybko uda nam się przywrócić prawidłową nawigację.

Do zobaczenia w Teatrze Garnizon Sztuki
;-)