Młodzi #INTERNAUCI piszą sztukę dla teatru Garnizon Sztuki

Młodzi #INTERNAUCI piszą sztukę dla teatru Garnizon Sztuki

Młodzi #INTERNAUCI piszą sztukę dla teatru Garnizon Sztuki

GARNIZON SZTUKI – teatr pozytywnych emocji inicjuje pionierski projekt Teatr OnLINE/OnLFE #INTERNAUCI skierowany do MŁODZIEŻY. To właśnie młodzież w wieku 15-19 lat będzie twórcą i odbiorcą dzieła. Będziemy wspólnie szukać odpowiedzi na pytania, które bezpośrednio dotykają młodych ludzi. W wyniku warsztatów scenariopisarskich powstanie tekst sztuki teatralnej, której premiera planowana jest na początek przyszłego roku. Spektakl wejdzie do stałego repertuaru warszawskiego teatru Garnizon Sztuki. Współorganizatorem projektu jest Związek Harcerstwa Polskiego.

Młodzież to grupa wyjątkowo kreatywna, ale też wymagająca szczególnej uwagi. Projekt #INTERNAUCI to próba twórczej integracji – wspólne pisanie ma wyzwolić pozytywną energię młodych ludzi i skierować ją na poruszenie problemu, który ich żywo dotyka, który dla tej grupy wiekowej jest najistotniejszy. Naszym celem jest zaktywizowanie uczestników w sieci, by włączyli się do dramaturgicznego procesu twórczego.

Zapewne udział w tym projekcie będzie dla większości jedynie dobrą zabawą, próbą swoich sił, ale może się zdarzyć, że dla kogoś stanie się początkiem wspaniałej przygody i impulsem do odkrycia w sobie prawdziwego talentu pisarskiego, który zadecyduje o wyborze drogi zawodowej.

Poza inscenizacjami lektur szkolnych, w repertuarze teatrów niewiele jest spektakli, które poruszałyby kwestie istotne dla młodzieży. Naszą ideą jest, by w wyniku warsztatów scenariopisarskich dla licealistów powstał tekst sztuki teatralnej, który finalnie zostanie wystawiony i znajdzie się w stałym repertuarze Garnizonu Sztuki – mówi Grażyna Wolszczak, współzałożyciel teatru Garnizon Sztuki.

Projekt Teatr OnLINE/OnLIFE #INTERNAUCI będzie miał charakter warsztatów online prowadzonych przez lidera. Cezary Harasimowicz jest uznanym scenarzystą, dramaturgiem i pisarzem. Ma bogate doświadczenie w tego rodzaju projektach: wielokrotnie prowadził grupowe kursy scenariopisarskie dla studentów szkół artystycznych.

Więcej na :

Internauci

Uwaga! W związku z błędnym kierowaniem przez nawigację Google:

JEDYNYM PRAWIDŁOWYM ADRESEM Teatru Garnizon Sztuki jest ul. Marii Konopnickiej 6, 00-491 Warszawa. (okolice Placu Trzech Krzyży, obok hotelu Sheraton, na tyłach Teatru Studio Buffo). Jesteśmy w trakcie wyjaśniania błędu i mamy nadzieję, że szybko uda nam się przywrócić prawidłową nawigację.

Do zobaczenia w Teatrze Garnizon Sztuki
;-)