Agora Muzyka Showcase w Garnizonie Sztuki

Agora Muzyka Showcase w Garnizonie Sztuki

Agora Muzyka Showcase w Garnizonie Sztuki

Podczas Agora Muzyka Showcase wybrani artyści ujawnili swoje plany muzyczne na nadchodzące miesiące. Na scenie wystąpili m.in. Natalia Kukulska, Patrycja Markowska, Anna Karwan, Lanberry i Zalia, a zespół Lady Pank odebrał platynową płytę. Zapowiedziano również cykl koncertów „SłuchAM powered by Croma”, w którym zagrają artyści związani z Agora Muzyka. Wydarzenie odbyło się dzisiaj – 8 marca br. w Teatrze Garnizon Sztuki w Warszawie. 

Wśród wykonawców prezentujących swoje nowości znalazła się formacja Polskie Znaki założona przez Radka Łukasiewicza (Bisz/Radex, Pustki) oraz muzyków zespołu KULT – Jarosława Ważnego i Janusza Zdunka. Formacja przedstawiła fragmenty albumu „Rzeczy ostatnie”, którego premiera planowana jest na wiosnę 2022 r. Wśród gości znaleźli się m.in.: Sanah, Matylda Damięcka, Michał Szpak czy Vito Bambino.

 

(fot. Mateusz Gołąb)

Kolejnym składem, który zapowiedział nadchodzące premiery, była Dziwna Wiosna. Warszawskie trio zadebiutowało w ubiegłym roku bardzo dobrze przyjętym krążkiem. Od tego czasu szturmem podbija rynek muzyczny i już pracuje nad drugim albumem.

 

(fot. Mateusz Gołąb)

Podczas wydarzenia, zespół Lady Pank, odebrał platynową płytę za rework swojego debiutanckiego albumu, który w przyszłym roku będzie obchodził swoje 40-lecie.

 (fot. Mateusz Gołąb)

8 marca br. – w dniu swojego święta na scenie Agora Muzyka Showcase królowały jednak kobiety. Silny damski skład otworzyła Bovska, która wykonała składankę swojego największego przeboju „Kaktus” oraz piosenki „Dzika”, zapowiadającej jej nową płytę. Ogromne emocje wśród publiczności wzbudziła również piosenka „Swobodnie” autorstwa Ani Karwan, która trafi na najnowszy album wokalistki, planowany na jesień 2022 r., tj. dwa lata po debiucie nominowanym do Fryderyków 2020 i wyróżnionym złotem.

 (fot. Mateusz Gołąb)

Żeńską reprezentację wytwórni Agora Muzyka wsparła również Natalia Kukulska z utworem „Decymy” promującym nowy album „MTV Unplugged”, którego premiera planowana jest na kwiecień 2022 r. Nowy krążek zapowiedziała także Patrycja Markowska – artystka jest świeżo po premierze tytułowego singla z jej najnowszej płyty pt. „Wilczy pęd”.

(fot. Mateusz Gołąb)

Nowy rozdział w swojej artystycznej karierze otwiera ponadto Lanberry – jedna z najbardziej utalentowanych polskich wokalistek i autorek tekstów piosenek, która niedawno zasiliła artystyczne szeregi Agora Muzyka. Podczas dzisiejszego wydarzenia Lanberry wykonała znany już z radiowych anten, przebojowy utwór „Nocny Express” oraz specjalnie przygotowaną na Showcase piosenkę „Debiutuję”.

 

(fot. Mateusz Gołąb)

Dodatkowo, mocnym punktem w programie okazali się debiutanci. Zalia ma już na swoim koncie szereg sukcesów muzycznych. W 2021 jako jedna z 6 artystów w Polsce została wyróżniona w programie RADAR Polska dla wschodzących lokalnych artystów Spotify, a jej nowo wydany singiel „Bezsensownie” trafił m.in. trzy razy na pierwsze miejsce POP listy RMF FM, stając się jedną z najpopularniejszych piosenek w kraju. Tony Yoru – związany do niedawna ze sceną hip-hopową – ma również na swoim koncie wiele sukcesów. Nagrywał już m.in z Tymkiem, Bonsonem czy Rasem. W trakcie wydarzenia Agora Muzyka Showcase w towarzystwie fortepianu akustycznie zaprezentował utwór „Złe Nawyki”, który zapowiada jego nowy album.

 (fot. Mateusz Gołąb)

Agora Muzyka Showcase było też doskonałą okazją do zainicjowania cyklu 16 koncertów „SłuchAM powered by Croma”, które zaplanowane są jeszcze w tym roku. Przedsięwzięcie, któremu przyświeca idea uważnego wsłuchiwania się w siebie, nie powstałby, gdyby nie współpraca Wytwórni Agora Muzyka z marką Croma – światowym ekspertem w dziedzinie kosmetologii. Koncerty odbędą się na scenach partnerów cyklu – Scenie Cegielnia w Radzyminie oraz w warszawskim Garnizonie Sztuki – teatrze pozytywnych emocji. Bilety dostępne na stronach: www.garnizonsztuki.org.pl oraz www.scenacegielnia.pl.

 

(fot. Mateusz Gołąb)

Agora Muzyka postanowiła również weprzeć Ukrainę, udostępniając tego dnia w Internecie piosenkę „Chodź pomaluj mój świat” w wykonaniu Natalii Kukulskiej, Patrycji Markowskiej, Tomsona oraz Marcina Sójki. Całkowity dochód z odtworzeń piosenki w serwisach streamingowych zostanie przekazany na pomoc Ukrainie za pośrednictwem Fundacji Ocalenie.

Partner wydarzenia – GARNIZON SZTUKI – teatr pozytywnych emocji

Od 2014 r. Fundacja Garnizon Sztuki rozwija unikatową ideę łączenia misji ze szlachetną rozrywką. Jest ona realizowana na scenie GARNIZONU SZTUKI, który mieści się w samym sercu Warszawy przy ul. M. Konopnickiej 6. Wszystkie projekty Garnizonu Sztuki – teatru pozytywnych emocji poruszają uniwersalne wartości, podejmując ważne i trudne, czasem kontrowersyjne tematy, które zawsze i niezmiennie dotyczą ludzi.

Agora Muzyka to jedno z najbardziej uznanych i najprężniej działających wytwórni muzycznych na polskim rynku. Od ponad 15 lat wspiera artystów w nagrywaniu, wydawaniu oraz promowaniu muzyki w Polsce i za granicą, a od niedawna również w wysoce wyspecjalizowanej dystrybucji cyfrowej muzyki na platformach streamingowych w ramach Agora Digital Music. W wytwórni zrzeszeni są artyści reprezentujący zróżnicowane gatunki muzyczne: od popu, przez rock, alternatywę, jazz aż po hip-hop. Jej projekty muzyczne cieszą się uznaniem krytyków i słuchaczy; wiele z nich osiągnęło status złotych i platynowych płyt, a także otrzymało najważniejsze muzyczne nagrody – Fryderyki.

Uwaga! W związku z błędnym kierowaniem przez nawigację Google:

JEDYNYM PRAWIDŁOWYM ADRESEM Teatru Garnizon Sztuki jest ul. Marii Konopnickiej 6, 00-491 Warszawa. (okolice Placu Trzech Krzyży, obok hotelu Sheraton, na tyłach Teatru Studio Buffo). Jesteśmy w trakcie wyjaśniania błędu i mamy nadzieję, że szybko uda nam się przywrócić prawidłową nawigację.

Do zobaczenia w Teatrze Garnizon Sztuki
;-)