W POSZUKIWANIU MIŁOŚCI

Już od września do stałego repertuaru Garnizonu Sztuki dołączy wielokrotnie nagradzany w kraju i za granicą spektakl „W POSZUKIWANIU MIŁOŚCI”. To koncertowo zagrane przez Jacka Braciaka, Katarzynę Herman i Michała Sitarskiego przedstawienie według sztuki wybitnego izraelskiego dramatopisarza Hanocha Levina "Jakobi i Leidental” wyreżyserował Marcin Hycnar. W „POSZUKIWANIU MIŁOŚCI” to wzruszająca, zabawna i nieco liryczna komedia o samotności z muzyką Czesława Mozila i Filipa Kuncewicza.

„W POSZUKIWANIU MIŁOŚCI” opowiada historię dwojga przyjaciół, od lat spędzających czas na piciu herbaty i grze w domino. Kiedy Jakobi spotyka na swej drodze niebanalną - jak mu się zdaje - kobietę, uświadamia sobie, że "urodził się, aby żyć”. Porzuca więc swego towarzysza, by związać się z kobietą, która "urzekła go swoimi zaletami ducha i ciała". Opuszczony Leidental podąża za nimi. Zaczyna się toczyć ryzykowna gra.


Co zwycięży – miłość czy przyjaźń?


Autor rozbiera na części składowe dwa podstawowe uczucia: miłość i przyjaźń, pokazuje mechanizm uzależnienia się człowieka od człowieka. Komedia Levina jest dosadną i zabawną historią, której bohaterowie w liryczno-satyrycznych songach opowiadają o swoich tęsknotach. Autor dzieli się wieloma celnymi spostrzeżeniami o naturze związków międzyludzkich. Jego bohaterowie są pełni kompleksów, zawiści, wad, ale i nieustannej nadziei na lepsze życie. Groteska towarzyszy prawdziwemu dramatowi, śmiech igra ze wzruszeniem. Przedstawienie zabawne i zaskakujące swoją niespotykaną formą, nastrojowe i skłaniające do refleksji nad kondycją jednostki w XXI wieku.


Spektakl utrzymany jest w stylistyce "Cabaretu Noir".

Obsada:

Jacek BRACIAK

Katarzyna HERMAN

Michał SITARSKIReżyseria: Marcin HYCNAR


Muzyka: SKODO

Autor: Hanoch LEVIN

Przekład: Michał SOBELMAN

Muzyka: Czesław MOZIL, Filip KUNCEWICZ

Scenografia: Scenografia: Julia SKRZYNECKA

Współpraca scenograficzna: Joanna WALISIAK-JANKOWSKA

KUP BILET

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:

II Nagroda na Festiwalu Forum Młodej Reżyserii 2014 w Krakowie- dla Marcina Hycnara za reżyserię

Marcin Hycnar nominowany w rankingu miesięcznika „Teatr” – „Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2013/2014” za najciekawszy debiut reżyserski

Spektakl wyróżniony podczas Międzynarodowego Festiwalu Hanocha Levina w Teatrze Camerii w Tel Avivie w 2015r.


Zapraszamy

GARNIZON SZTUKI - teatr pozytywnych emocji