DŁUGOŚĆ

 

 

90 minut

PUBLICZNOŚĆ

 

 

14+

SPÓŹNIENI

 

Obsługa Widowni ma prawo odmówić wejścia na widownię osobie spóźnionej

Zapraszamy na ekscytujący spektakl pt. „KLUB NIEPOKORNYCH” z udziałem znakomitych aktorów młodego pokolenia. Na scenie zobaczymy: Igę Krefft, Kornelię Strzelecką, Adama Zdrójkowskiego/ Kacpra Sasina, Patryka Cebulskiego, Jana Wieteskę/Filipa Orlińskiego oraz Magdalenę Kumorek. Autorką scenariusza jest Joanna Kowalska, a reżyseruje Piotr Ratajczak. 

Ta historia zdarzyła się w liceum. Ale mogła wydarzyć się właściwie wszędzie, w korporacji, na wyjeździe integracyjnym, wśród znajomych, na imprezie czy w domu rodzinnym.

 

Pięcioro młodych ludzi zostaje na cały dzień odciętych od świata, od bodźców zewnętrznych, telefonów, mediów społecznościowych, od wszystkiego do czego są przyzwyczajeni. Dzielą ich zainteresowania, status społeczny i styl życia.

 

Tajemnicza, zamknięta w sobie dziwaczka Marta, królowa piękności, uzależniona od social mediów, przebojowa influencerka Klaudia, lizusowaty Eliasz, atrakcyjny sportowiec Łukasz i chuligan, zbuntowany raper Mati. Jest też surowa opiekunka, która nosi w sobie skrywaną tajemnicę, a jej odkrycie mocno namiesza.  

 

Na początku milczą, z nudów zaczynają ze sobą rozmawiać, stopniowo porzucają uprzedzenia i odsłaniają swoje historie, zaczynają mówić o własnych lękach i najskrytszych pragnieniach. Dostrzegają w końcu, że pomimo różnic, więcej ich łączy, niż dzieli. 

W końcu zbliżają się do siebie, nawiązują prawdziwe relacje.

 

Ten spektakl to zabawna i mądra opowieść o tym, że młodość to ekscytująca, pełna zawirowań i nieprzewidywalnych zwrotów akcji podróż, a punktem docelowym jest dorosłość. To historia o tym, że młodość to bolesny czas buntów i poszukiwań, ale także okres, w którym kształtują się marzenia i cele, a te mają wpływ na to kim stajemy się jako dorośli. To także opowieść o sile i znaczeniu komunikacji. Niezależnie od tego, w jakim punkcie swojego życia jesteśmy. 

KLAUDIA – Kornelia STRZELECKA
MARTA – Iga KREFFT

MATI- Adam ZDRÓJKOWSKI / Kacper SASIN

ELIASZ – Patryk CEBULSKI

ŁUKASZ– Jan WIETESKA / Filip ORLIŃSKI

NAUCZYCIELKA – Magdalena KUMOREK

 

Scenariusz: Joanna KOWALSKA

Reżyseria: Piotr RATAJCZAK

 

Scenografia: Marcin CHLANDA

Kostiumy: Katarzyna SOBOLEWSKA

Muzyka: Piotr ALEKSANDROWICZ

Choreografia: Aneta JANKOWSKA

Premiera spektaklu „Klub Niepokornych” – 6 grudnia 2023 roku. Scenariusz powstał z
inspiracji filmem John Hughes The Breakfast Club z 1985 roku.
 PROJEKT WSPÓŁFINANSUJE MIASTO STOŁECZNE WARSZAWY

Uwaga! W związku z błędnym kierowaniem przez nawigację Google:

JEDYNYM PRAWIDŁOWYM ADRESEM Teatru Garnizon Sztuki jest ul. Marii Konopnickiej 6, 00-491 Warszawa. (okolice Placu Trzech Krzyży, obok hotelu Sheraton, na tyłach Teatru Studio Buffo). Jesteśmy w trakcie wyjaśniania błędu i mamy nadzieję, że szybko uda nam się przywrócić prawidłową nawigację.

Do zobaczenia w Teatrze Garnizon Sztuki
;-)